Menu Zamknij

Kindai Ju-Jutsu

Kindai JU-JUTSU to nowoczesny system walki obronnej.

Jego bezpośrednim protoplastą jest starojapońskie JU-JUTSU, czyli sztuka walki wręcz wykorzystująca siłę przeciwnika oraz punkty witalne (słabe punkty) na jego ciele.

Kindai JU-JUTSU jest całosciowym systemem szkolenia dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ma on na celu poprawę zdrowia, podniesienie sprawności fizycznej oraz doskonalenie się we wszystkich aspektach życia wlasnie poprzez uprawianie wschodnich sztuk walki.

Kindai JU-JUTSU uczy walczyć, uczy bronić się skutecznie ale przede wszystkim wyrabia samodyscyplinę, pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz wpaja podstawe zasady kultury osobistej i szacunku ( etykieta dojo ).

Kindai JU-JUTSU to rówieśnicy, atmosfera, zdrowa rywalizacja, dobry rozwój psychofizyczny. To alternatywa dla używek XXI wieku ( smartfonów, tabletów, wirtualnej rzeczywistości ).

Kindai JU-JUTSU to styl życia w myśl zasady:

„Długotrwała wytrwałość zawsze pokonuje krótką intensywność ”

System Kindai JU-JUTSU uczy walki wręcz we wszystkich płaszczyznach ( w stójce i w parterze). Jest nastawiony na obronę jednocześnie przed kilkoma napastnikami. W dalszych etapach zaawansowania również obronę przed napastnikami uzbrojonymi.

Kindai JU-JUTSU to płynne połączenie technik bazowych JU-JUTSU ( uderzeń, kopnięć, rzutów, dźwigni i duszeń) z wypracowaną poprzez systematyczny trening koordynacją ruchową, szybkością, dynamiką, siłą zadawanych ciosów, umiejętnością skutecznej zmiany płaszczyzny walki ( parter ), gotowości na każdy atak – także z zaskoczenia i niekonwencjonalny.

Kindai JU-JUTSU to kompletny system walki wręcz dla każdego i dostosowany do każdego poprzez prowadzenie szkolenia w oddzielnych grupach wiekowych i z podziałem na stopień zaawansowania technicznego ( zakładka zapisy ).

 

Miło mi zaprosić Was do wspólnego trenowania nowoczesnej starojaponskiej sztuki samoobrony KINDAI JU – JUTSU.

Łukasz Ławrynowicz

SHIHAN 5 DAN